scm
home mail network
minister

Orele de lucru

Anticamera
luni-vineri 8:00-17:00
sâmbăta zi liberă
duminica zi liberă
Telefoane de contact:

Birou de informaţii

(+373 22) 273-750
Anticamera (+373 22) 270-479 (+373 22) 809-503
Fax (+373 22) 270-479
E-Mail:
Anticamera scm1@mednet.md
 Web admin spital1net@gmail.com

 

Personal / Contacte  Lista telefoanelor

Lista telefoanelor



Administraţia / Contabilitate / Secţia cadre

Subdivziunea Şef secţie Telefon
Director Savin Victor Vasile 27-04-79 80-95-03
Anticamera Cîrciumari Ludmila 27-04-79 80-95-03
Vicedirector pe probleme obstetrical-ginecologice Dondiuc Iurie Vasile 35-47-87
Vicedirector medical Arteni Ion Vasile 20-79-24
Managerul serviciului neonatal pediatric Rusu Ludmila Vasile 27-10-20
Vicedirector pe probleme economice Gribovanu Sergiu Ion 20-79-25
Asistenta medicală principală Ursachi Maria Pavel 35-47-94
Epidemiolog Andriuţa Vasile 80-94-30
Contabil şef Agache Stela Ion 35-47-90
Contabilitate Secţia materiale 35-47-89
Contabilitate Secţia salarizare 35-47-89
Specialist în domeniul achiziţiilor publice Marina Domenco 35-47-93
Casa Galina Vizitiu 80-94-08
Economist şef Daneliuc Angela Vasile 80-95-53
Serviciul personal Onu Ala Nicolai 80-95-93
Jurist, Inginerul securitatea muncii Novac Lilia, Rotaru Alexandru 80-95-81
Comitetul Sindical Simionica Varvara Ilarion 80-95-26
Specialist coord. meneg.calit. Pălărie Rodica 80-94-88
Inginer pe tehnica medicală Nastasiu Anastasia 80-94-82
Arhiva Valeanu Larisa 80-95-25
Inginer IT Dimitriev Alexandr 80-94-12

Blocul "A"

Subdivziunea Şef secţie / Asistenta superioară Telefon
Secţia internare   80-95-58
Obstetricală nr. 3 Dodu Stela Artiom  
  Rimanschaia Ludmila 80-95-91
Consultativă Şişcanu Dumitru Isidor 80-94-94
  Botnari Viorica  
Patologia sarcinii nr.2 Paladi Natalia Gheoghe  
  Grădinari Lidia Andrei 80-95-68
Patologia sarcinii nr.4 Leaşev Andrei  
  Turchina Rodica 80-94-11
Birou eliberare cetificate Troia Ludmila, Sturza Parascovia 80-94-19

Centrul Perinatologic, blocul "K"

Subdivziunea Şef secţie / Asistenta superioară Telefon
Farmacia Potacevschi Larisa Boris 35-47-91
Anesteziologie şi reanimare Grumeza Vadim  
  Timotin Eugenia 80-94-21
Ginecologia aseptică Bejan Alina Leonid 80-94-55
  Palamari Natalia  
Internare a Centrului Perinatologic Sîrbu Cornelia 80-95-45
  Usataia Elena  
  Ginecologic post 80-95-43
Obstetricală nr. 1 Potacevschi Oleg Dumitru 80-95-55
  Calancea Ana Vasile 80-94-04
Obstetricală nr. 2 Roşcina Tatiana Ion 80-94-06
  Achilina Svetlana  
Patologia sarcinii nr.1 Bîtcă Tamara Stepan 80-94-13
  Tamara Radu  
Patologia sarcinii nr.3 Vîzdoagă Valentina  
  Chitoroaga Eudochia Gheorghe 80-94-46
Patologia sarcinii nr.5 Prodan Natalia Vladimir 80-94-61
  Guzun Lidia  
Transfuzie sângelui Bobuţac Dona Tudor 80-95-42
Blocul operator obstetrical-ginecologic Maruşciac Galina Vasile 80-95-92
  Busuioc Vera  
Laboratorul bacteriologic Stratulat Ludmila 80-95-71
   Cauş Vera  
Laboratorul clinico-biochimic Briceag Elena Alexei 80-94-24
Reanimare a nou-născuţilor nr.1 Levca Vadim Alexandru 80-94-25
  Moisei Rodica  

Serviciul chirurgical somatic, blocul "E"

Subdivziunea Şef secţie / Asistenta superioară Telefon
Internare a servicului chirurgical-somatic Prilipco Victor Eugen 80-95-20
   Malinovschi Ana Petru  
Chirurgia septica Sîrbu Mihai  
   Ceban Tatiana 80-94-58
Chirurgia aseptica Ţugui Iurie Anton 80-94-64
   Ciburciu Viorica  
Ginecologia septică Punga Iurie Vladimir 80-94-02
  Ghervas Vera Iacob  
Fizioterapie Obor Silvia 80-94-33
   Vataru Raisa Ion  
Terapie nr.1 Smolniţchi Viorel Anatolie 80-94-57
  Garaba Eugenia Constantin  
Terapie nr.2 Valenga Ala Vasile 80-95-82
  Livadari Valentina
 
Radiologie Malinovschi Vladimir 80-94-31
Anesteziologie şi reanimare a serviciului chirurgical-somatic Onu Grigorie Gheorghe 80-94-29
  Popuşoi Tatiana
 
Cabinetul informaţie şi statistică medicală Busuioc Ala 80-94-40

Centrul neonatal pediatric, blocul "O"

Subdivziunea Şef secţie / Asistenta superioară  
Internare a serviciului neonatal-pediatric   80-95-05
Reanimare a nou-născuţilor nr.2    
   Balmuş Galina 80-95-06
Îngrijire a copiilor prematurilor Procopciuc Iulia Ştefan  
   Cernean Olga 80-95-14
Neurologie infantilă Martâniuc Ludmila Ion  
   Botnaru Victoria 80-95-17
Psihoneurologie Martalog Ludmila Ion  
   Ostrovan Angela 80-95-23
Patologia nou-născuţilor Simon Ludmila Ion  
  Popescu Domnica Constantin 80-95-09

 

Secţia operativă / Dispetcerat Stanciu Vera 80-94-77
Blocul alimentar, blocul "M"   80-94-38
Garajul   80-95-61

Catedra obstetr.-ginecologie (rezidenţiat)

Cerneţchi Olga 27-61-02
Paladi Gheorghe 27-31-79
Friptu Valentin 54-12-33
Bivol Grigore 27-15-57